5 жовтня 2017 року
Відкриття фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі»
4 жовтня 2017 року у Каразінському університеті за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського Інституту у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України відбулася презентація фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі».
На експозиції представлено фотографії та історії 22 осіб — чоловіків, жінок і дітей зі Швеції та України, які довели, що інвалідність не є вироком, та знайшли свій шлях у житті.
У рамках заходу було проведено круглий стіл «Доступність середовища для людей з інвалідністю: шведсько-український досвід», учасниками якого, стали, зокрема, ректор, академік Віль Бакіров, керівник відділу культури, преси і інформації Посольства Швеції в Україні Тетяна Некрасова, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Харківській області, голова Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк, громадська діячка, літератор, вчитель Сара Шамло.
«Ця виставка є для мене уроком мужності, життєлюбства, сили духу. Ми повинні брати з таких людей приклад. Адже вони показують, як потрібно ставитися до життєвих проблем. Дуже хочеться, щоб якомога більше людей відвідали цю виставку та познайомилися з історіями людської наполегливості, цілеспрямованості», — привітав присутніх Віль Бакіров.
За словами Олега Лепетюка, цей проект спрямований на тих, хто не зустрічається з людьми з інвалідністю у звичайному житті.
Про життя людей з порушеннями зору у Швеції розповіла Сара Шамло. Зокрема вона звернула увагу на можливість безкоштовно отримати собаку-поводиря та попросити перекласти необхідну літературу шрифтом Брайля. У свою чергу, українським досвідом вирішення питання доступності для такої категорії людей поділився Олег Лепетюк.
Крім цього, присутні переглянули фрагмент з фільму публіциста Ігоря Померанцева і завідувача кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету, професора, режисера Лідії Стародубцевої «Ампутація».
Фотовиставка працюватиме протягом жовтня.