30 вересня 2017 року
Міжнародний кінофестиваль документальних фільмів Kharkiv MeetDocs: зустріч з Аскольдом Куровим та панельна дискусія, присвячена проекту «Креативна Європа»
У Каразінському університеті у рамках Міжнародного кінофестивалю документальних фільмів Kharkiv MeetDocs відбулася низка культурно-просвітницьких заходів.
Про пошук фінансування для фільмів розповів російський режисер-документаліст Аскольд Куров. Він ознайомив із процесом створення своїх документальних кінострічок «Ленінленд», «Діти 404» та «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова», звернувши увагу на основні джерела фінансування — пітчинг, краудфандинг тощо.
«Під час пітчингу в тебе є лише 7 хвилин, щоб розповісти про свою ідею і переконати директорів телеканалів у тому, що твій фільм хороший», — зауважив Аскольд Куров та додав, що за період виступу необхідно, зокрема, показати трихвилинний трейлер та ознайомити з фінансовим планом.
За його словами, дуже важливо любити те, що ти робиш, «горіти» своєю справою. За таких умов фінансування обов’язково знайдеться.
Крім цього, присутні переглянули фрагменти його документальних фільмів.
Також у рамках фестивалю відбулася панельна зустріч Creative Europe, присвячена перспективам участі в програмі «Креативна Європа» для українських медійників.
Про сутність, основні цілі програми та умови участі розповіла голова Національного Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні Юлія Федів.
Присутні дізналися, що «Креативна Європа» — це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів, що триватиме до 2020 року. Вона складається з двох підпрограм — «Культура» та «Медіа». Наразі Україна може частково користуватися можливостями цієї програми. Зокрема відкритими для вітчизняних митців є організація тренінгів, семінарів і фестивалів, а також доступ до ринків.
За словами Юлії Федів, учасником «Креативної Європи» може стати лише інноваційний, новаторський проект, до реалізації якого залучено кілька країн. Адже, у першу чергу, ця програма спрямована на налагодження партнерських взаємозв’язків між європейськими країнами.