28 вересня 2017 року
В університеті відбулася лекція з питань біоніки в імплантології
27 вересня 2017 року у Каразінському університеті у рамках науково-просвітницького проекту Intellect Networking відбулася лекція «Біоніка в імплантології».
Спочатку випускник біологічного факультету Каразінського університету, молодший науковий співробітник Інституту медичної радіології імені С. П. Григор’єва Національної академії медичних наук України Іван Магда пояснив принцип взаємодії нашого організму з імплантами: «Наш організм це консервативна система, яка не передбачає будь-якої присутності у ній чужорідних конструкцій. Також нас захищає імунна система. Щоб оминути це, потрібно зробити так, щоб вони стали непомітні для організму, наприклад, мали кристалічну структуру, або використовувати біоадаптивний матеріал, який би сприймався організмом як власний. Здебільшого для створення ендопротезів використовується титан та нержавіюча сталь».
За його словами, у сучасній науці існує підхід, за яким намагаються не замінити певні частини тіла, а допомогти організмові відновитися самостійно за допомогою імплантів.
Також під час лекції було охарактеризовано будову і принцип дії пристроїв, які вже використовуються у сучасній медицині — зорових та слухових імплантів, штучного серця, інсулінової системи для підшлункової залози, біонічних органів — кінцівок тощо.
Наприкінці заходу всі бажаючі мали змогу поставити питання лектору.