20 вересня 2017 року
В університеті пройшов цикл лекцій «Енергетична дипломатія: що це значить для України»
18–19 вересня 2017 року у Каразінському університеті в рамках проекту, що фінансується урядами США та Болгарії і спрямований на підтримку ініціатив, пов’язаних з енергетичною безпекою та диверсифікацією енергії у країнах Західних Балкан, України, Молдови, Грузії та Вірменії, відбувся цикл лекцій «Енергетична дипломатія: що це значить для України», який, зокрема, прослухали студенти фізико-енергетичного факультету університету.
Основна мета заходу — ознайомлення з досвідом Болгарії в енергетичній сфері, надання болгарськими фахівцями консультацій з енергетичної безпеки, енергетичної диверсифікації, що, у свою чергу, має підготувати Україну до застосування стандартів та імплементації вимог ЄС.
Організатором заходу виступив фізико-енергетичний факультет університету.
У рамках лекцій болгарські фахівці — експерт Болгарського дипломатичного інституту, перший Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Славчо Нейков, доктор Софійського університету Св. Климента Охридського, експерт Болгарського дипломатичного інституту Атанас Георгієв розглянули сучасну енергетичну політику, енергетичну безпеку та, зокрема, розуміння цієї теми з перспективи ЄС.
Зокрема Славчо Нейков розповів присутнім про значення енергії у сучасному світі, ознайомив з підходами до енергетичної політики на різних рівнях (локальному, національному, європейському, міжнародному тощо), різними форматами енергетичної співпраці, зокрема інформував про сутність та особливості Енергетичного співтовариства, до якого Україна приєдналася у 2011 році.
Атанас Георгієв наголосив, що, незважаючи на різну економіку країн-членів ЄС та переважання того чи іншого виду енергії, важливо прагнути до енергетичного балансу й вироблення спільної енергетичної політики в ЄС.