13 вересня 2017 року
Науково-просвітницький проект Intellect Networking: лекція «Як працює психотерапія?»
У Каразінському університеті в рамках науково-просвітницького проекту Intellect Networking відбулась лекція «Як працює психотерапія?».
«Якщо говорити простими словами, психотерапія — це спроба однієї людини, яка володіє певними знаннями й навичками, допомогти іншій, в момент, коли та перебуває у кризовому стані», — пояснив доцент кафедри психологічного консультування і психотерапії факультету психології Максим Жидко, який обрав формат не класичної, академічної лекції, а ділився з присутніми роздумами з власного досвіду.
Лектор докладно розглянув еволюцію психотерапії від перших кроків до становлення як науки, особливості роботи психіатра, психолога, психотерапевта і коуча, окресливши сфери їхньої професійної діяльності, розповів також, що першу в світі кафедру психотерапії було організовано саме в Харкові.
За словами Максима Жидка, психотерапевти — це люди, які знаходяться між лікарями й філософами, працюють з людськими душами та емоціями, тому вони мають володіти гарною професійною підготовкою, що складається з особистого досвіду, спілкування з більш досвідченими колегами, теорії й колективного розв’язання проблем у групі. Ця робота вимагає чесності перед собою й іншими.
«Людина — це всесвіт. Я люблю свою професію за те, що вмію бачити ці всесвіти, в мене є такий шанс. Напевно, він є ще у письменників і режисерів, але вони конструюють ці всесвіти, а я бачу їх такими, якими вони є насправді, всередині іншої людини. Психотерапевти — це ті мандрівники, які входять у незвідані куточки душ своїх клієнтів, і коли вони повертаються, то повертаються іншими», — прокоментував Максим Жидко, зауваживши, що завжди дякує людям, бо завдяки роботі з ними дізнається щось нове про життя й самого себе.
Наприкінці заходу всі бажаючі мали змогу поставити запитання лектору.