1 грудня 2016 року
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що вперше було проведено у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Головною метою заходу є нагадування про необхідність припинення глобального поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Цього дня по всьому світу проходять різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування.
Перші випадки захворювання на синдром набутого імунодефіциту людини були зафіксовані у США у 1983 році. Вірус швидко поширився світом та набув характеру епідемії. Лише за 30 років чисельність хворих на СНІД досягла понад 60 мільйонів чоловік, 25 мільйонів з яких померли. За оцінками експертів в Україні з ВІЛ-інфекцією живе майже 250 000 людей, кожен другий з яких не знає про свій діагноз. Сучасна медицина пропонує антиретровірусну терапію, що зупиняє активність вірусу в організмі людини. Проте, ліків які б остаточно зупинили ВІЛ не існує, тому досить важливим методом боротьби зі СНІДом є профілактика хвороби.
Починаючи з 1991 року, незмінним символом Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є червона стрічка, у вигляді перевернутої латинської літери V, ідея якої належала американському художнику Франку Муру. Стрічка є символом розуміння існуючої проблеми та солідарності у боротьбі з ВІЛ, а також пам’яті про тих, хто помер від цієї хвороби.