28 жовтня 2015 року
Міжнародний науково-практичний семінар «Ad fontes: збереження та вивчення рукописного і друкованого надбання»
У Каразінському університеті проходить Міжнародний науково-практичний семінар «Ad fontes: збереження та вивчення рукописного і друкованого надбання» за участю реставраторів, зберігачів фондів, працівників музеїв та бібліотек, архівістів, фахівців у галузі високих технологій.
Під час заходу обговорюються питання збереження, реставрації і консервації стародруків, рукописів і рідкісних видань, зокрема видів пошкоджень та інструктивно-методичних рекомендацій зі збереження фондів, а також попередження і технологій подолання аварійних ситуацій у бібліотеках.
На сьогоднішній секції семінару з доповіддю, присвяченою європейському досвіду у підготовці фондів бібліотеки до поцифрування на прикладі фондів періодичних видань Академічної бібліотеки Латвійського університету (м. Рига, Латвія), виступив заступник директора цього закладу Валдис Мазуліс: «Важливим кроком в оцифруванні бібліотечних фондів у Латвії стало створення єдиної Національної цифрової бібліотеки Латвії Letonica. На сьогодні пріоритетними напрямками є книги та періодика як матеріал, що користується великим попитом. Однак активно розвивається й оцифрування рукописів, плакатів, фотографій, карт тощо».
Робота семінару продовжиться 29 жовтня у читальному залі № 6 Центральної наукової бібліотеки університету.