28 вересня 2015 року
«Ніч науки» у Каразінському університеті
26 вересня 2015 року у Каразінському університеті відбувся захід, що вже став традиційним, — «Ніч науки». Акція зібрала школярів, вчителів, студентів, викладачів, харків’ян та гостей міста, які прийшли доторкнутися до науки разом зі своїми родинами. Урочиста церемонія відкриття пройшла за участю першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганга Мессінгера, ректора університету, академіка Віля Бакірова.
«Ніч науки, як на мене, — це казка, створена для того, щоб стати реальністю. Я впевнений, що сьогодні ми з вами дамо новий імпульс розвитку нашого інтелекту і здобудемо нові знання», — привітав гостей наукового заходу Ігор Терехов. Своєю чергою, Вольфганг Мессінгер підкреслив, що для Німеччини почесно бути співорганізатором акції, завдяки якій харків’яни і гості міста можуть ознайомитися з досягненнями науки й гарно провести час.
Запросив присутніх поринути у дивовижний світ наукових відкриттів Віль Бакіров: «Сьогодні провідні університети Харкова відчинили свої двері для усіх, для кого слово „наука“ чарівне, загадкове. За ним стоять тисячі років невтомних пошуків істини, глибинних основ світобудови, закономірностей природи і творчості. Існує багато цікавих занять, але наука залишається найяскравішим і найбільш хвилюючим захопленням. Тож запрошуємо вас у захоплюючу подорож».
В акції взяли участь 14 вищих навчальних закладів міста та Харківський планетарій імені Ю. Гагаріна. У Каразінському університеті дивував науковими цікавинками «ЛандауЦентр», учені-фізики й хіміки заворожували видовищними експериментами, розкриваючи таємниці різноманітних явищ і реакцій. Діти з радістю входили в роль середньовічного лицаря, одягаючи масивний шолом, і тримали в руках величезних заморських равликів і тарганів.
Подивитися на зоряне небо «іншими очима» стало можливим завдяки телескопам Науково-дослідного інституту астрономії. Працював також Музей історії університету і Музей природи, де відвідувачі прослухали цікаві розповіді про університетське життя в минулому й дивовижних тварин, які населяли землю сотні тисяч років тому.