22 вересня 2015 року
Круглий стіл «Об’єднання і взаємодія задля створення умов успішного розвитку талановитих дітей: батьки i школа, держава та бізнес»
У Каразінському університеті відбувся круглий стіл «Об’єднання і взаємодія задля створення умов успішного розвитку талановитих дітей: батьки i школа, держава та бізнес» за участю проректора, академіка Миколи Азарєнкова, декана факультету математики і інформатики, професора Григорія Жолткевича, директора Центру довузівської освіти, професора Вадима Чеботарьова, координатора Малого каразінського університету Валерії Курільченко, регіонального менеджера зі зв’язків з громадськістю Центрального регіону «Київстар» Наталії Дадівєріної, директора Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Юлії Єременко, заслуженого учителя України, вчителя математики Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Сергія Ліфиця, президента Асоціації практикуючих психологів Євгена Мірошниченко, представників засобів масової інформації та батьків школярів.
Під час заходу було обговорено питання розвитку обдарованої молоді, стимулювання їхньої мотивації до участі у наукових дослідженнях, зокрема шляхом всебічної підтримки з боку батьків, школи, вищих навчальних закладів, влади та бізнесу, а також відбулося нагородження цінними призами переможців олімпіад фізико-математичного свята «Наукові старти».
Микола Азарєнков акцентував на необхідності підвищення рівня популярності технічних спеціальностей серед абітурієнтів, посилення академічного іміджу точних наук.
«Визнання навчальних та наукових досягнень дитини представниками владних структур та вченими, проведення різноманітних наукових заходів і змагань можуть стати для неї гарною мотивацією», — зазначила Наталія Дадівєріна.
«Основні складові успіху дитини — зацікавлення, мотивація, здібності, цілеспрямованість та наполеглива робота з самовдосконалення. Важливим є всебічний розвиток школяра, тому варто звертати увагу не лише на вподобання та схильності дитини, але й на його оточення — вчителів, ентузіастів своєї справи та людей, які досягли значних успіхів у певній сфері», — зазначив Євген Мірошниченко.
Вадим Чеботарьов розповів про історію створення Малого каразінського університету та проведення фізико-математичного свята «Наукові старти».
У рамках заходу також було представлено навчальну платформу для самостійного вивчення математики і фізики, що надає можливість кожному школяреві незалежно від місця проживання самостійно поглиблювати свої знання з цих предметів.