15 жовтня 2014 року
Зустріч з куратором і авторами виставки «Останні мазанки Харкова: ностальгія за справжнім»
В Каразінському університеті відбулася зустріч з куратором виставки «Останні мазанки Харкова: ностальгія за справжнім» — Михайлом Красіковим та авторами художніх робіт — Леонідом Золотарьовим, Лілією Герасименко.
Експозиція представляє собою низку робіт, що були зроблені журналістами, художниками, архітекторами, істориками та фотографами Харкова протягом останніх декількох років.
«У наш час мазанка стала своєрідним брендом: все частіше уявлення про наше місто та Україну тісно пов’язують з мазанкою як образом сільського життя. Ідея створення подібної виставки виникла під час упорядкування праць Стефана Таранушенка, який зробив чудові фотографії та креслення стародавніх хат», — зазначив Михайло Красіков. Також у своєму виступі куратор виставки розповів про давні традиції, обряди, які виконувались під час побудови хатин-мазанок. В свою чергу всі присутні поділилися своїми думками стосовно значення мазанок у формуванні національної ідентичності.
«Виставка є вдалим прикладом реалізації такого напрямку історичної науки як публічна історія. Адже зв’язок науки з повсякденним життям має великий вплив на формування громадянської позиції, локальної ідентичності», — наголосила працівник Центру українських студій імені Д. І. Багалія Ірина Склокіна.
Відвідати експозицію та ознайомитися з представленими роботами можна у холі Центральної наукової бібліотеки (майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 8-й поверх).