2 жовтня 2014 року
Круглий стіл, присвячений реформі вищої освіти в Україні
25 вересня 2014 року делегація Каразінського університету на чолі з ректором, академіком Вілем Бакіровим взяла участь у круглому столі, присвяченому реформі вищої освіти в Україні. Захід пройшов у рамках «Тижнів Німеччини в Україні» та проекту «Ніч науки» за підтримки Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Детлефа Вольтера, Почесного консула Федеративної Республіки Німеччина в Харкові Тетяни Гавриш та представників Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Учасники обговорили актуальні питання реформ системи вищої освіти в Україні, зокрема новий закон про вищу освіту: «У 2012 році Україна посіла останнє місце серед країн-учасниць Болонського процесу. Необхідність прийняття закону була обумовлена критичним станом освіти в Україні», — зазначив декан факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» та співавтор закону Андрій Мелешевич.
«Зараз у нас є мільйони людей, які роблять вигляд, що навчаються. І в той же час десятки тисяч роблять вигляд, що вчать. Корупція і плагіат стали розповсюдженими для більшості учасників навчального процесу», — висловив своє занепокоєння Віль Бакіров.
У дискусії також взяли активну участь представники бізнесу. Зокрема, засновник навчального центру «Телесенс Академія», голова ради директорів компанії Telesens International, директор Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Едуард Рубін поділився своїм досвідом впровадження дуальної системи, яка залучає до фінансування установи кошти бізнесменів.
У рамках заходу також було обговорено німецький досвід автономії університетів: «Чи є ризик, що університети стануть заручниками бізнесу? Де закінчується або повинна закінчуватися автономія університету? Є питання, на які в Німеччині і зараз немає точних відповідей», — зазначив директор проекту GIZ Матіас Брандт.
Окрім цього, учасники торкнулися проблем студентського самоврядування. Зокрема, студенти, які були присутні на заході, висловили своє занепокоєння надмірним рівнем контролю з боку адміністрацій вищих навчальних закладів. Лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Тімо Янца поділився досвідом Німеччини у цьому питанні і дав кілька порад українським студентам про боротьбу за свої права.