3 жовтня 2014 року
Імплементація закону про вищу освіту: питання щодо навантаження науково-педагогічних працівників
29 вересня 2014 року відбулося засідання Вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, присвячене розгляду питання затвердження переліку видів методичної, наукової, організаційної роботи науково-педагогічних працівників.
Тематика заходу пов’язана із запровадженням річного навчального навантаження науково-педагогічного працівника обсягом 600 годин, зростанням значущості інших видів роботи викладачів та з метою підготовки до затвердження норм часу методичної, наукової та організаційної (крім вищих навчальних закладів, що мають статус національного або дослідницького) роботи для науково-педагогічних працівників відповідно до нового закону України «Про вищу освіту».
За результатами засідання ухвалено рішення про затвердження такого переліку основних видів методичної, наукової, організаційної роботи:
Методична робота. Розроблення складових стандартів вищої освіти; розробка навчальних планів, робочих навчальних планів, робочих програм навчальних дисциплін; підготовка комплекту матеріалів для електронного навчання, розроблення дидактичного та методичного забезпечення дистанційних курсів; підготовка нових лабораторних робіт; підготовка комп’ютерного програмного забезпечення навчальних дисциплін; підготовка матеріалів для наповнення веб-ресурсів університету, факультету, кафедри; підготовка підручника, навчального посібника для вищої школи, словника, довідника; підготовка конспектів лекцій, методичних матеріалів до семінарських, практичних, лабораторних занять, курсового та дипломного проектування, практик, самостійної роботи студентів тощо; розроблення засобів діагностики результатів навчальних досягнень студентів, вступних випробувань, олімпіад тощо; розроблення і впровадження засобів автоматизованого контролю знань; розроблення і впровадження нових форм методів і технологій навчання і методичного забезпечення інтерактивних методів навчання.
Наукова робота. Захист дисертації; публікація монографії, розділу монографії, статті у збірці, виданих у провідному міжнародному видавництві наукової літератури; публікація монографії, розділу монографії, виданої за рекомендацією Ученої ради університету; публікація статей у наукових журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз даних, у фахових виданнях України, в інших виданнях; підготовка запитів на одержання позабюджетного фінансування науково-дослідних робіт; керівництво науковою роботою студентів з підготовкою наукових статей, заявок на видачу охоронних документів на об’єкти інтелектуальної власності, робіт на конкурси; продаж ліцензії; одержання охоронних документів на об’єкти інтелектуальної власності; впровадження результатів наукових розробок (технічний проект, дослідний зразок, серія тощо), підтверджене актами про впровадження.
Організаційна робота. Робота в комісіях, радах, робочих групах Міністерства освіти і науки України, інших міністерств; робота в радах і комісіях університету та його структурних підрозділів; підготовка матеріалів щодо ліцензування, акредитації напряму чи спеціальності; робота в спеціалізованих радах із захисту дисертацій; робота в якості головного редактора/заступника головного редактора наукового видання університету; організація та проведення наукових конференцій, симпозіумів, семінарів; виконання обов’язків куратора академічної групи; керівництво студентським науковим гуртком, гуртком за інтересами; участь у профорієнтаційній роботі та довузівській підготовці; сприяння працевлаштуванню випускників; участь у підготовці та проведенні олімпіад, турнірів, конкурсів наукових робіт тощо; участь в організації та проведенні позанавчальних виховних, культурно-спортивних заходів; виховна робота зі студентами у гуртожитках; атестація (сертифікація) наукової лабораторії.
Також визнано доцільним встановити, що в індивідуальному плані роботи науково-педагогічного працівника на навчальний рік планується виконання щонайменше двох завдань кожного з видів пропонованої роботи.