17 вересня 2014 року
Науковий семінар «Польські рефлексії в літературі та мистецтві Слобожанщини»
В Каразінському університеті за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Харкові відбулося відкриття наукового семінару «Польські рефлексії в літературі та мистецтві Слобожанщини».
У заході, зокрема, взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, Консул Республіки Польща в Харкові Халіна Гранат, ректор Харківського університету імені В. Н. Каразіна, академік Віль Бакіров, проректор, професор Заріф Назиров, директор Центру міжнародного співробітництва, доцент Олена Шаповалова, директор Українсько-Польського центру науки та культури, доцент Тетяна Біткова, директор Центральної наукової бібліотеки університету Ірина Журавльова, декан театрального факультету Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, доцент Галина Ботунова.
З вітальним словом до учасників звернувся Віль Бакіров, наголосивши на давньому зв’язку Харкова та університету з польськими традиціями: «Українська та польська культура багато в чому схожі, вони зустрілися тут дуже давно і протягом багатьох століть взаємодіють та збагачують одна одну, тож ми намагаємося зберігати, примножувати і підтримувати подібні тенденції».
Ян Гранат, привітавши каразінську спільноту з входженням університету до 500 найкращих університетів світу за результатами найавторитетнішого міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings, зазначив: «Добросусідські українсько-польські стосунки знаходять нові форми співпраці. Спільна діяльність стосується дослідження не лише історії, а й культурних і наукових проектів. Тісні контакти та можливість встановлення особистих зв’язків — обмін митцями, науковими працівниками і передусім студентами — є запорукою розуміння того, що нас об’єднує і що нас роз’єднує, останнє ж може зробити конструктивний внесок у розвиток наших відносин — це нас ще більше поєднає».
Про українсько-польські зв’язки у сфері літератури і мистецтва розповіла Галина Ботунова, акцентувавши на внеску польських театральних діячів у розвиток професійного театру Харкова та виникнення театральної освіти в Україні. Також науковець відзначила постійну присутність кращих творів польських композиторів у репертуарі українських музичних і театральних колективів Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. За словами Галини Ботунової, плідні багаторічні українсько-польські зв’язки наразі зміцнюються і набирають нових обертів.
В рамках заходу присутні обговорили польські культурні впливи на Слобожанщині в сфері літератури, драматургії, музики, а також — дослідження мистецької полоністики харківськими вченими.