9 вересня 2014 року
Конференція з питань вивчення біорізноманіття рослин: розпочато роботу
У Каразінському університеті відбулося відкриття Міжнародної наукової конференції «Збереження біорізноманіття та інтродукція рослин», що об’єднала провідних науковців України та близького зарубіжжя. Захід присвячено 210-річчю Ботанічного саду університету, який є найстарішим в Україні.
До складу президії увійшли ректор університету, академік В. С. Бакіров, працівники Херсонського державного аграрного університету — ректор, професор В. В. Базалій, проректор з наукової роботи, професор М. І. Федорчук, декан агрономічного факультету, доцент І. М. Мринський, директор Ботанічного саду Каразінського університету О. О. Альохін та директор Ботанічного саду імені академіка О. В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка О. О. Сенчило.
Про історію заснування, розвитку, становлення та діяльність Ботанічного саду, зокрема одну із найстаріших колекцій представників сімейства кактусових присутнім розповів О. О. Альохін: «Варто зазначити, що Ботанічний сад було створено трохи раніше, ніж 1804 року. Вже у 1803 році на Університетській вулиці було відведено місце, де вирощувалися колекційні рослини, а у 1806 році, тепер вже на вулиці Клочківській, було закладено перші кам’яні теплиці. Вже в тих колекціях були і перші кактуси — опунції, які почали вирощувати у нашому Ботанічному саду з моменту заснування університету».
Наразі до складу Ботанічного саду університету входять чотири науково-дослідні відділи: дендрології, квіткарництва, природної флори, тропічних та субтропічних рослин. До його основних завдань належать збереження, вивчення, інтродукція, акліматизація та розмноження у спеціально створених умовах рідких та типових видів рослин місцевої та світової флори шляхом створення, поповнення та охорони ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної та освітньої діяльності. Ботанічний сад є членом Міжнародної Ради ботанічних садів з охорони рослин, підтримує зв’язки з 230 ботанічними закладами 40 країн світу, робить значний внесок у підвищення екологічної культури населення.
У рамках конференції заплановано обговорення результатів теоретичних розробок та оригінальних досліджень у галузі вивчення і збереження біорізноманіття рослин ex situ та in situ, квітникарства відкритого й закритого ґрунтів, інтродукції, акліматизації і селекції рослин, зеленого будівництва та ландшафтного дизайну, зокрема, на прикладі Ботанічного саду Каразінського університету, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Ботанічного саду імені академіка О. В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України, Запорізького дитячого ботанічного саду, Ботанічного саду Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Фото: Юрій Артюх