27 березня 2014 року
Каразінці — учасники медіа-проектів Школи журналістики Українського католицького університету
Представники Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна взяли участь у Першому міжнародному студентському симпозіумі «СМС–2014», який проходив 21–22 березня 2014 року в Школі журналістики Українського католицького університету (м. Львів).
«СМС–2014» — це унікальний науковий проект у новому експериментальному форматі, який об’єднав досвідчених та молодих медіа-дослідників, відомих журналістів і провідних медіа-аналітиків України та Європи, дозволив студентам різних країн світу представити професійній аудиторії креативні медіа-проекти.
У рамках заходу доцент кафедри медіа-комунікацій соціологічного факультету Вікторія Романюк виступила модератором медіа-експеріментаріуму «Арт і медіа: онлайн-платформи як креативний простір», а також взяла участь в круглих столах «Медіакритика в епоху цифри: Quo Vadis?» та «Мас-медіа в пострадянському контексті: ідеології та формати репрезентації, стратегії дослідження».
Серед учасників симпозіуму були й аспіранти філософського факультету Олена Дьоміна, яка презентувала результати дослідження на тему: «Класичні любовні історії в нових соціальних і культурних умовах: ремейки радянських романтичних комедій в структурі пострадянської культури» та Аліна Шелковіна, яка виступила із доповіддю «Стратегії уявлення гендерної ідентичності в практиці акціонізму в пострадянському просторі».
У роботі «Майстерні медіакритики», спрямованої на пошук нових оптик критичного аналізу сучасних культурних процесів, взяв участь представник медіажурналу філософського факультету Code Олександр Ляшко, який представив доповідь «Маніпулятивний механізм „карго-міфології“ (або ще раз про „коннотації“)». Активну участь у роботі симпозіуму брали і студенти, зокрема з доповіддю про способи ведення інформаційної війни на прикладі висвітлення російськими телеканалами подій «Євромайдану» виступив магістрант кафедри медіа-комунікацій Андрій Гороменко, а доповідь студентки кафедри Олени Ісаєвої «Публічність як залежність (на прикладі соціальної платформи Instagram)» диспутантами та модераторами симпозіуму було відзначено як одну з найбільш яскравих, оригінальних і виконаних на високому науковому рівні.
Варто відзначити, що це вже не перша участь каразінців у роботі школи, 7–9 березня 2014 року магістрантка кафедри медіа-комунікацій Тіна Тимохіна стала учасницею Східноукраїнської школи міжнародної журналістики «Європейський Союз — Україна: що далі?», організованої Школою журналістики Українського католицького університету.
Загалом учасниками проекту стали 40 осіб, які протягом трьох днів відвідали численні майстер-класи та тренінги від провідних медіа-фахівців України та поспілкувалися з кращими експертами політичної журналістики (Ян Пекло, Ігор Балинський, Ярослав Грицак, Валерій Калниш, Андреас Умланд, Михайло Комарницький, Богдан Яременко, Олександр Хара, Віталій Портников). Результом навчання є розробка кожним з учасників авторських журналістських матеріалів.