5 березня 2014 року
Марафон-декламація «Мій Шевченко»: в університеті відбулася творча акція
У Каразінському університеті в рамках святкування 200-річчя від дня народження відомого українського поета Тараса Григоровича Шевченка відбувся марафон віршів «Мій Шевченко», що транслювався в режимі он-лайн. Під час заходу, який проводився в університеті вперше, усі бажаючі мали змогу прочитати улюблені вірші зі спадщини великого Кобзаря.
Відкрив марафон віршем «Минають дні, минають ночі» ректор, академік В. С. Бакіров: «Сьогодні ми зібралися, аби в такий незвичайний спосіб — за допомогою найсучасніших інформаційних технологій віддати шану нашому улюбленому поету. Його постать настільки велична, масштабна та безмежна, що надихає своєю щирістю та відкритістю не одне покоління людей. Я радий, що кожен має можливість прочитати кілька рядків, адже поезія Шевченка завжди звучить прекрасно».
Прочитати улюблені рядки зібралися представники каразінської спільноти — проректори, керівники структурних підрозділів, викладачі та студенти. Присутні декламували вірші українською, російською, німецькою, іспанською, японською та англійською мовами.
Під час марафону прозвучало понад 200 уривків із інтимної, громадянської, філософської лірики Кобзаря, зокрема «Думи мої, думи мої», «Гайдамаки», «І мертвим, і живим», «Мені однаково», «Борітеся — поборете», «Заповіт», «Кавказ», «І виріс я на чужині».
«Колись Пантелеймон Куліш назвав Тараса Шевченка першим нашим істориком. Тарас Григорович не написав спеціальних історичних праць, але він творив історію, його можна назвати ерою, бо він став точкою відліку нового етапу в історії. Колись малий Тарас шукав залізні стовпи, на які спирається небо, пройде не так багато часу і його творчість, його доля і взагалі його ім’я стане опорою для багатьох людей, їх світогляду та життєвих позицій. Ім’я та пам’ять про Шевченка не вмирає. Його називають „будівничим української нації“, „апостолом правди“, він став символом любові до Батьківщини та свободи», — зазначив декан історичного факультету, професор С. І. Посохов.
Також учасники мали змогу залишити відгуки на спеціальному банері, який по закінченню декламації було розміщено в Центральній науковій бібліотеці у якості експонату виставки «Вічний, як народ», присвяченої творчості поета.
Відео марафону-декламації розміщено на головній сторінці сайту університету.