13 травня 2013 року
Всеукраїнські наукові читання, присвячені творчості Миколи Хвильового: розпочато роботу
У Каразінському університеті відбулося відкриття Всеукраїнських наукових читань, присвячених творчості Миколи Хвильового. Науковий захід об'єднав літературознавців та студентів, що спеціалізуються на українській літературі ХХ століття.
Захід відбувся за участю доцентів кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Г.І. Хоменко та Р.В. Мельникова, декана філологічного факультету, професора Ю.М. Безхутрого, викладачів та студентів університету.
«Постать Миколи Хвильового є однією з найцікавіших в українській літературі ХХ століття. Після значної перерви, у кінці 1980-х років, письменник повернувся у свідомість українців, про нього почали розповідати школярам та студентам. Сьогодні ми об'єдналися, щоб вкотре згадати цього надзвичайного публіциста», — зазначив у вступному слові Ю.М. Безхутрий.
Розпочалися читання з виступу Ю.М. Безхутрого із доповіддю на тему: «Проза Миколи Хвильового: естетико-філософський вимір». У рамках пленарного засідання літературознавці обговорили ідейно-художні пошуки Миколи Хвильового, роль письменника у становленні та розвитку української літератури ХХ століття, стилістичні традиції та особливості композиції творів Миколи Хвильового тощо.
У рамках читань запланована робота за секціями на теми:
керівник — доцент М.П. Сподарець
керівник — доцент В.В. Кисіль
керівник — доцент Н.І. Гноєва
Також у межах наукового заходу заплановано проведення відкритої лекції член-кореспондента НАН України, завідуючої відділом Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Т.І. Гундорової на тему: «Харків і степ: «запашне слово» Миколи Хвильового».
Довідково. Микола Хвильовий (Микола Григорович Фітільов) — український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Центральною темою творів Миколи Хвильового була проблема історичного буття України, української культури. Письменник проголошував орієнтацію на стилі та напрями європейського мистецтва.