7 травня 2013 року
Відбувся круглий стіл з приводу видобутку нетрадиційного газу в Україні
26 квітня 2013 року у Каразінському університеті відбулося засідання круглого столу на тему: «Видобуток нетрадиційного газу в Україні: від теорії до практики». У заході взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ю.А. Сапронов, заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відноси Харківської обласної державної адміністрації Д.С. Ткачов, виконавчий директор проектів Шелл в Дніпровсько-Донецькому басейні Дітмар Нойхауз, провідні вчені, експерти з екології, геології, енергетики та гідрогеології, представники видобувних компаній.
Метою зустрічі було встановлення економічної, екологічної та соціальної доцільності видобутку нетрадиційного газу в Україні. Зокрема, учасники заходу звернули увагу на розповсюджену хибну думку, що гідророзрив пласта (ГРП) є новою, неперевіреною та небезпечною технологією. Науковці та практики підкреслили, що метод ГРП використовується з 1947 року у всьому світі, в тому числі і в Україні, існує низка досліджень, яка підтверджує безпечність гідравлічного розриву пласта для навколишнього середовища за умови дотримання технології та використання ГРП у певних пластах порід. «Технологія гідророзриву пласта була використана у Харківській області майже 30 разів філією державного підприємства «Укргазвидобування», — підкреслив Ю. Сапронов. Даний вислів експерта підтверджується звітами Британської Королівської Інженерної Академії, Міжнародного енергетичного агентства, неурядової організації Stronger (США), Ради із захисту підземних вод США, Німецького Федерального Інституту з Геології та природних ресурсів, Французької Академії Наук.
У результаті роботи наукового круглого столу було ухвалено резолюцію, у якій експерти зафіксували потребу активно залучати зацікавлені органи влади, бізнесові структури, громадські організації та наукові кола до поширення достовірної інформації про розвідку та видобуток нетрадиційних вуглеводнів в Україні, а також міжнародний досвід подібних проектів. У ході круглого столу було відзначено, що у разі успіху проектів із розвідки нетрадиційного газу в Україні, промислове видобування сприятиме енергетичній незалежності держави.