18 квітня 2013 року
Весняна школа «Protected Areas Governance»
29 березня–5 квітня 2013 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківської національної академії міського господарства в рамках проектів OSF ReSET «Governance of Global Environmental Change» та ТEMPUS «Environmental Governance for Environmental Curricula» було проведено весняну школу «Protected Areas Governance».
Спільна робота передбачала обмін досвідом між молодими викладачами вищих навчальних закладів Співдружності Незалежних Держав, застосування інноваційних підходів до навчання в конкретній тематичній галузі, створення та творчий перегляд навчальних програм і курсів, методик, матеріалів та інструментів, що використовуються під час роботи з магістрами-екологами.
Студентами були застосовані методи аналізу найкращих і найгірших практик управління об’єктами природно-заповідного фонду на прикладі Європи, України та Росії. Зокрема, групам студентів було запропоновано проаналізувати сучасний стан проблем Національного природного парку «Слобожанський», запропонувати можливі рішення та вибрати кращі з них. Презентації захищалися англійською мовою.
Для опрацювання альтернатив розвитку тієї чи іншої ситуації на території природного парку застосовано сценарний метод, результатом чого стали розроблені студентами тематичні моделі розвитку парку, а саме: земельні питання та функціональне зонування, розвиток наукових досліджень та екомоніторинг, розвиток екотуризму, інфраструктури та екоосвіти, управління надзвичайними ситуаціями. Зокрема, студенти представили способи оптимізації інфраструктури парку та варіанти туристичних екологічних стежок, а також підготували презентації тематичних моделей розвитку Національного природного парку «Слобожанський».
Студенти, чиї роботи визнано найкращими, отримали сертифікати про проходження курсу «Protected Areas Governance».
Довідково. TEMPUS — трансєвропейська програма взаємообмінів між університетами, започаткована у 1990 році для підтримки реформи вищої освіти в країнах Центральної та Східної Європи. Програма фінансує міжуніверситетську співпрацю у сфері розробки навчальних програм, управління університетами, взаємодії науковців та суспільства, партнерства освіти і бізнесу.