15 квітня 2013 року
Круглий стіл «Інвестиційні виклики відновлюваної енергетики в Харківській області»
У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна у рамках доопрацювання «Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року», затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 23 грудня 2010 року, відбулося засідання круглого столу «Інвестиційні виклики відновлюваної енергетики в Харківській області».
У заході взяли участь заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин Д.С. Ткачов, голова Асоціації відновлюваних джерел енергії Швеції Гюран Брюнтсе, начальник управління Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження у Харківській області М.В. Сікаленко, директор Центру енергоефективності та альтернативної енергетики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна С.Є. Ігнатьєв, координатор спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об'єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Г.Б. Чала, фахівці з відновлюваної енергетики, науковці, представники міжнародних проектів та бізнесу.
З привітальним словом до присутніх звернувся Д.С. Ткачов: «Альтернативна енергетика та стратегія енергонезалежності регіону є одними з пріоритетів діяльності Харківської обласної державної адміністрації. Нещодавно було порушено питання адаптації «Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року» до нових тенденцій — видобутку нетрадиційного газу і використання енергії вітру та інших альтернативних джерел енергії».
Про стан, основні тенденції та перспективи розвитку енергетики доповів Гюран Брюнтсе, який детально зупинився на відновлюваних джерелах енергії — сонячній та енергії вітру, акцентувавши на їхній низькій вартості, а також відзначив небезпечність атомної енергетики та окреслив напрямки можливого використання відновлюваної енергетики.
У рамках круглого столу також обговорювалося питання інвестиційного потенціалу відновлюваних джерел енергії у Харківській області, після чого відбулася жвава дискусія.