13 березня 2013 року
Науковці Каразінського університету зареєстрували рідкісний ядерний процес — двонейтринне К-захоплення
На сайті Інституту ядерних досліджень Російської академії наук з’явилось повідомлення, що у Баксанській нейтринній обсерваторії, яка знаходиться у Кабардино-Балкарській Республіці, відкрито двонейтринне К-захоплення — передбачуваний теорією рідкісний ядерний процес, викликаний слабкою взаємодією і пов’язаний із природою нейтрино. Цей процес зареєстровано вперше у складному довготривалому лічильниковому експерименті.
Дані дослідження виконуються у міжнародному співробітництві Інституту ядерних досліджень Російської академії наук і Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, а саме проблемної лабораторії ядерної фізики і космічних променів кафедри ядерної і медичної фізики фізико-технічного факультету.
Результати експериментів мають непересічне значення для розвитку фундаментальних досліджень процесів, викликаних слабкою взаємодією у галузі ядерної фізики і фізики елементарних частинок, а також у ядерній астрофізиці і космології. Їх нещодавно опубліковано в американському науковому журнал з ядерної фізики «Physical Review C».
Довідково: К-захоплення — різновид радіоактивного перетворення атомних ядер, який полягає в захопленні ядром електрона з електронної оболонки (найчастіше з найближчої до ядра К-оболонки).
Нейтрино — стабільна електрично нейтральна елементарна частинка, маса якої близька до нуля. Вона належить до групи лептонів. Швидкість руху нейтрино близька до швидкості світла.