18 березня 2021 року
Вебінар «Академічна доброчесність як базова професійна компетентність сучасного дослідника»
У Каразінському університеті відбувся вебінар «Академічна доброчесність як базова професійна компетентність сучасного дослідника» для студентів магістерського рівня навчання та аспірантів 1-го та 2-го курсу навчання.
Спікерами заходу виступили заступник начальника служби управління персоналом Сергій Махновський та директор центру зв’язків з громадськістю Максим Фоломєєв.
Під час вебінару спікери звернули увагу на важливе місце академічного етосу та академічної доброчесності серед професійних компетентностей сучасного дослідника.
Зокрема, Сергій Махновський розповів про ознаки академічної доброчесності та недоброчесності, етичний кодекс ученого, навів приклади порушення академічної доброчесності. Він зазначив, що в Каразінському університеті системно забезпечено дотримання принципів академічної доброчесності, які насамперед наведено в «Кодексі цінностей Каразінського університету».
Більш детально про забезпечення академічної доброчесності в Каразінському університеті розповів Максим Фоломєєв, акцентувавши на співпраці університету з компаніями, які виконують перевірку робіт щодо наявності запозичень (Strikeplagiarism.com та Unicheck.com), видах робіт, які перевіряють в Каразінському щодо наявності запозичень, та результатах таких перевірок.
Також Максим Фоломєєв навів красномовні та показові приклади з європейського досвіду щодо запобігання академічній недоброчесності в різних сферах.
Наприкінці заходу усі охочі могли ставити запитання спікерам.
Під час вебінару використано матеріали виступу «Дослідницька доброчесність: Praemonitus praemunitus» групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету: члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, члена робочої групи “Research Integrity” (EURODOC), керівника групи сприяння академічній доброчесності, доцента Артема Артюхова та керівника лабораторії дослідження академічної доброчесності Сумського державного університету, заступника керівника групи сприяння академічній доброчесності Юрія Волка, — що були представлені під час реалізації теоретичної частини курсу підвищення кваліфікації 6 лютого 2021 року (смт Славське, Львівська область).
Крім цього, використано матеріали виступу «Забезпечення виконання вимог академічної доброчесності в Університеті» директора навчального центру менеджменту якості та моніторингу освітнього процесу управління якості освіти Каразінського університету Сергія Єльцова.
Вебінар було проведено в межах реалізації практичної складової курсу підвищення кваліфікації «Акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти. Дослідницька доброчесність».
Організатори курсу підвищення кваліфікації — Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, громадська організація «Інноваційний Університет» та благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».
Презентація (PDF, 2, 26 Mb).