23 грудня 2015 року
Конференція з археології та презентація знахідок польового сезону 2015 року
У новій виставковій залі Музею археології Каразінського університету відбулася традиційна Наукова конференція-презентація «Проблеми дослідження та охорони культурно-історичної спадщини України. Підсумки польових досліджень в 2015 році». Захід відбувся за участю археологів, керівників та учасників експедицій і студентів.
Співголова Харківського обласного історико-археологічного товариства, декан історичного факультету, професор Сергій Посохов привітав присутніх з подією року в археології та запросив колег організовувати виставки, зокрема персональні, археологічних знахідок у новій виставковій залі музею.
З презентацією виступив випускник університету, фотохудожник Володимир Оглоблін, який в архівах виявив унікальні пам’ятки, що певною мірою заповнили білі плями в біографії відомої української художниці Зінаїди Серебрякової. Відомо, що 20-ті роки минулого сторіччя вона працювала в харківському археологічному музеї, який постав з університетського музею, однак документального підтвердження її діяльності, як вважалося, не збереглося. Втім Володимир Оглоблін знайшов малюнки археологічних знахідок того часу, графіка яких нагадує стиль Серебрякової. Цю гіпотезу підтверджує те, що одне із зображень матеріалів розкопок було нанесено на аркуш, на зворотньому боці якого — фрагмент етюду художниці. Таким чином, брак паперу в той час допоміг науковим розвідкам сучасності.
Також відбулася презентація археологічних знахідок — результатів археологічних експедицій цьогорічного польового сезону у Харківській, Полтавській та Донецькій областях. Досліджувалися скіфські городища, катакомбні могильники, комплекси-схованки, кургани, поселення і фортечний дитинець — об’єкти від доби палеоліту до пізнього Середньовіччя. Так, було знайдено кремінні, кварцитові і керамічні артефакти, залізні й кам’яні знаряддя праці, зброю й кінську збрую, глиняний і керамічний посуд, різноманітні предмети побуту, прикраси й елементи поясної гарнітури, монети, зокрема іноземні, а також речі античного імпорту і навіть шаманський бронзовий ідол половецького часу.