20 грудня 2013 року
Презентація Регіонального центру міжнародних проектів і програм
У Каразінському університеті відбулася презентація Регіонального центру міжнародних проектів і програм. Захід пройшов за участю науковців університету, представників Харківської обласної ради та Харківської обласної державної адміністрації.
Головною метою нового центру є сприяння міжнародному та міжрегіональному співробітництву Харківської області у галузі міжнародних проектів і програм. Він є інтерфейсом між територіальними громадами області, вченими Каразінського університету та міжнародними фондами і програмами, що працюють у галузі міжнародної технічної допомоги. Центр створено з метою об’єднання зусиль науковців та представників місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування для розробки нових проектів, трансферу у громади надсучасних технологій, спільного пошуку фінансування для реалізації партнерських проектів.
«Важливо, щоб суб’єктами різних міжнародних програм були організації не лише Харкова, а й всієї області. Не завжди люди мають можливість і досвід оформлення проектних заявок, а іноді оформити участь у проекті складніше, ніж реалізувати. Наш центр пропонує допомогу, інформаційну підтримку, технічні ресурси, що стануть у нагоді в пошуку партнерів», — наголосив ректор Віль Бакіров.
Заступник директора департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації Денис Ткачов розповів присутнім про основні напрямки роботи Координаційної ради з питань реалізації міжнародних програм та регіонального розвитку, створеної на базі Каразінського університету, Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова та Асоціації органів місцевого самоврядування: «Велика увага міжнародній співпраці приділяється саме регіонами та містами обласного підпорядкування. Завдяки роботі Координаційної ради ми маємо намір не лише здійснювати моніторинг цікавих для Харківської області проектів і програм, а й проводити системні роботи з навчання фахівців, надання консультаційної методичної допомоги у написанні та формуванні проектів, залучення великих міжнародних організацій».
Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан акцентувала на важливості досвіду Харкова у розробці міжнародних проектів та значущій ролі Координаційної ради, до кола робіт якої увійде контроль робочих процесів з організаціями, що надають гранти: «Харків має 14-річний досвід роботи у галузі розробки та реалізації соціальних проектів. Ми пройшли великий шлях, опрацювали багато нормативних документів, які регламентують партнерські відносини міської влади як органу місцевого самоуправління з різними громадськими організаціями, охочими брати участь у наших конкурсах проектів. Також ми провели велику кількість переговорів з іноземними організаціями, які надають гранти в якості підтримки цих проектів».
Під час заходу було підписано угоду щодо партнерської діяльності у галузі розробки міжнародних проектів між університетом та Харківською, Печенізькою і Борівською районними радами.
Також у рамках заходу відбувся експертний круглий стіл «Програма розвитку міжнародного співробітництва та залучення інвестицій до 2016 року», під час якого присутні обговорили стратегії залучення міжнародної технічної допомоги для розвитку регіону.