6 грудня 2013 року
Засідання Організаційного комітету з підготовки святкування 210-річчя університету
У 2014/2015 році Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна відзначить 210 річницю із дня заснування і відкриття. Університетська спільнота вже сьогодні розпочинає активну підготовку до цієї знаменної події.
4 грудня за головування ректора В. С. Бакірова відбулося робоче засідання організаційного комітету з приводу розробки і втілення програми святкування ювілею університету. Участь у нараді взяли проректор М. О. Азарєнков, проректор Ю. В. Холін, проректор А. М. Удод, декан історичного факультету С. І. Посохов, директор Центру краєзнавства імені П. Т. Тронька С. М. Куделко, директор Музею історії університету В. Ю. Іващенко, директор музею археології І. Б. Шрамко, директор Видавництва університету І. М. Дончик, директор Центральної наукової бібліотеки І. К. Журавльова, керівник Служби ректора Н. А. Вінникова, головний інженер університету В. С. Пахаренко, керівник Центру зв’язків з громадськістю та пресою Л. М. Змій, директор Центру веб-комунікацій М. А. Фоломєєв.
Учасники зустрічі зосередилися на головних напрямах розробки програми. Було обговорено питання загальної координації дій організаторів ювілею, а також деталізовано пропозиції членів оргкомітету. Кожен із присутніх доповів про розроблені програми ювілейних заходів.
Зокрема, була представлена та детально обговорена промо-кампанія університету, яка включає зони активності академічної спільноти і студентства, зону активності широкої громадськості, зону медійної та веб-активності та буде реалізовуватися протягом ювілейного року. Належне представлення у інформаційному просторі країни ходу реалізації проектів, присвячених 210-річчю університету, було визначено одним із головних пріоритетів роботи організаційного комітету.
С. І. Посохов та І. М. Дончик запропонували присутнім видавничу програму університету на ювілейний рік. Зокрема, планується підготувати до друку низку видань, присвячених життю і діяльності видатного вченого і засновника університету Василя Назаровича Каразіна, ректорів і почесних професорів університету за весь час його існування. Також було обговорено плани створення і концепції презентаційних видань й іміджевих матеріалів, присвячених ювілею університету.
Під час засідання було обговорено питання реконструкції експозицій Музею історії університету та Музею археології. Оновлення музейного комплексу університету є актуальним завданням, виконання якого дозволить представити на належному рівні унікальні артефакти, відобразити історичні віхи розвитку Каразінського університету. Програма заходів передбачає також продовження пошуків матеріалів, документів, невідомих фактів з університетської історії, підготовку серії виставок до ювілеїв видатних науковців, визначних постатей історії університету, міста, України, продовження поповнення фондів музейного комплексу.
Ювілейний рік буде відзначений посиленням науково-дослідної роботи, приуроченої історії університету. Так, учасники внесли пропозиції щодо проведення у стінах університету серії міжнародних наукових конференцій, семінарів, майстер-класів, які дозволять глибше пізнати актуальні проблеми сьогодення крізь призму славетних традицій та досягнень університету.
Поза увагою не залишиться й просвітницька робота: програмою святкування передбачено цикли екскурсій університетом і його підрозділами для харків’ян і гостей міста Харкові, відкриті лекції та майстер-класи видатних випускників університету тощо. У рік свого народження університет запланував здійснити подарунки рідному місту. Зокрема, перед головним корпусом університету планується встановлення бюстів лауреатів Нобелівської премії — Лева Ландау, Іллі Мечникова, Семена Кузнеця, які прославили університет і Харківщину на весь світ.
За словами голови організаційного комітету В. С. Бакірова, програма святкування буде комплексною і охоплюватиме усі сфери життєдіяльності університетської громади. «Важливим аспектом, який має бути обов’язково врахований під час реалізації запланованих заходів, є активне залучення студентів і зовнішньої громадськості до розробки планів проведення святкування та їх реалізації. Ми також маємо належним чином організувати інформування суспільства про хід ювілейних подій. Більш того, річниця університету повинна стати святом для усіх, хто причетний до життя університету, радіє його перемогам і опікується його майбутнім», — наголосив В. С. Бакіров.
Учасники наради запропонували ідею створення відкритої університетської електронної енциклопедії, яка буде наповнена довідками про події та особистостей, пов’язаних з університетом, і слугуватиме орієнтиром для всіх, хто бажає дізнатися про те, що являє собою унікальний науково-освітній феномен — класичний Каразінський університет.
210-річчя Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна — це подія не тільки для університетської громади. Це свято багатьох тисяч випускників, вихованців, друзів, колег, партнерів університету, Харківщини і всієї країни. Ювілейні заходи об’єднають усіх, хто причетний до славетної історії та сьогодення університету в Україні та далеко за її межами. Саме тому університет розпочав втілення масштабного проекту підготовки ювілейного року. Організаційний комітет відкритий для пропозицій і буде радий участі усіх бажаючих у творенні цієї історичної події.
Центр зв’язків з громадськістю та пресою