29 квітня 2021 року
Всеукраїнський онлайн-захід «Erasmus+ дні для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST»
26 квітня 2021 року в Каразінському університеті відбувся всеукраїнський онлайн-захід «Erasmus+ дні для молоді України: Zoom edition — SOUTH-EAST».
Організаторами заходу були Національний Erasmus+ офіс в Україні (проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv за підтримки Представництва ЄС в Україні в співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, «Євродеск Україна», Інформаційним центром «Erasmus+ молодь» та Європейським корпусом солідарності, Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, іншими закладами вищої освіти та випускниками програми Erasmus Mundus.
Під час презентації учасники дізналися про нову програму ЄС Erasmus+ на 2021–2027 роки, відкрили для себе можливості Erasmus+, орієнтовані на програми академічного обміну для молоді, викладачів та фахівців закладів вищої освіти, магістерські програми та міжнародне волонтерство.
Представники спільноти ”Erasmus Student Network Kyiv” розповіли про мережу підтримки учасників програми Erasmus+, доступну для українських студентів під час навчання в університетах країн Європейського Союзу.
Друга частина заходу була присвячена інтерактивному спілкуванню представників міжнародних офісів університетів зі студентами, які прагнуть брати участь у програмах академічної мобільності та цікавляться умовами навчання за програмою Erasmus+.
Учасники могли обрати віртуальний простір університету, з програмами мобільності якого вони бажають познайомитись. Кожен четвертий учасник заходу обрав саме Каразінський університет і приєднався до його віртуальної кімнати з 15 запропонованих.
Відкрив другу частину заходу проректор Анатолій Бабічев, який розповів учасникам про успіхи Каразінського університету у впровадженні міжнародних проєктів, реалізацію програм міжнародної академічної мобільності та широкі перспективи, які отримають учасники, якщо оберуть для навчання Каразінський університет.
Більш детально відкриті для участі програми академічної мобільності в університеті презентував начальник управління міжнародних відносин Олександр Хижняк. Зокрема, він зауважив, що Каразінський університет постійно розширює напрями міжнародної співпраці та невпинно збільшує кількість двосторонніх договорів про співпрацю з європейськими університетами, що дозволяє студентам брати участь в академічному обміні за великою кількістю навчальних програм.
Процес підготовки необхідного пакету документів та процедуру відбору конкурсною комісією кандидатів для участі в програмах академічної мобільності висвітлила виконувач обов’язків начальника відділу міжнародних програм та академічної мобільності управління міжнародних відносин Юлія Коваль.
Успішні випускники програм академічної мобільності Каразінського університету поділились зі слухачами практичними порадами щодо навчання в європейських університетах, розповіли про особливості оформлення необхідних документів для виїзду за кордон та процес зарахування отриманих кредитів після повернення в Україну.
Зокрема, студентки хімічного факультету Маргарита Блажинська та Надія Жутова розповіли про тонкощі проходження конкурсу для навчання у подвійній магістратурі ”Physical and Analytical Chemistry — Advanced Spectroscopy in Chemistry” в Університеті Лілля у Франції за програмою подвійного диплома Erasmus+.
Студентка факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Ольга Булгакова зацікавила учасників презентації унікальним навчальним та культурним досвідом, отриманим протягом семестру на факультеті соціальних та культурних наук Європейського університету Віадріна у місті Франкфурт-на-Одері (Німеччина) за програмою кредитної мобільності Erasmus+ КА107.
Слухачі жваво цікавились подробицями процесу відбору учасників програм академічної мобільності, вимогами до кандидатів, необхідним рівнем академічної успішності та знання іноземних мов. Також учасники презентації отримали доступ до інформаційних вебресурсів Каразінського університету, присвячених можливостям міжнародної академічної мобільності, та були запрошені слідкувати за оновленнями на офіційних сторінках у соціальних мережах.