13 квітня 2021 року
Онлайн-конференція, присвячена медичним та психологічним аспектам Covid–19
9 квітня 2021 року в Каразінському університеті відбулася Науково-практична конференція «Covid–19: медичні та психологічні аспекти» в онлайн-форматі.
Конференція була спрямована на широкий загал зацікавлених питаннями, пов’язаними з поширенням коронавірусної інфекції Covid–19: її діагностикою, профілактикою, станом психічного здоров’я в період пандемії тощо. До неї, зокрема, приєдналося багато студентів.
У ході конференції розглянуто психосоматичну проблематику Covid–19, адже вважається, що зараз вона є найбільш актуальною. У пацієнтів, які перенесли вірус, спостерігаються ускладнення не тільки невралгічні, а й психологічні.
На початку заходу вступне слово проголосили декан медичного факультету, професор Ігор Белозьоров та декан факультету психології, професор Надія Крейдун.
Пані Надія у своїй доповіді зауважила, що коронавіруси відомі ще з 2000-х років, але раніше вони проявлялись у вигляді хвороби під назвою атипова пневмонія. Також вона розповіла про шляхи передання Covid–19, визначення випадку захворювання, клінічні особливості, основні симптоми коронавірусу, лабораторні показники контролю за процесом, профілактику та шляхи зниження ризику інфікування Covid–19.
Завідувач кафедри загальної та клінічної імунології та алергології, професор Тетяна Лядова наголосила на тому, що основними симптомами коронавірусу є підвищена температура, ломота в тілі, задишка та кашель. Інкубаційний період для хвороби становить у середньому 7–10 днів. Вона порадила мати вдома пульсоксиметр, який вимірює рівень кисню в крові.
«Зараз в аптеках продаються досить ефективні експрес-тести. Я сподіваюсь, що нам вдасться контролювати та зменшити розповсюдження вірусу», — зазначила Тетяна Лядова.
У своїй доповіді завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Віра Целуйко наголосила на тому, що, на жаль, останнім часом у тих, хто перехворів на Covid–19, почастішали випадки ураження серця, нервової системи, випадки мозкових інсультів. Вона зазначила, що зараз досить поширеним є термін «синдром далекобійника», який говорить про те, що вірус продовжує повертатись у вигляді ускладнень із серцем, мозковими порушеннями тощо.
«Важливим є ведення правильного способу життя, зокрема дотримання середземноморської дієти, яка має бути не просто стилем харчування, а стилем життя», — підкреслила вона.
Також під час конференції розглянуто питання збереження «здорової особистості» в умовах пандемії, техніки підтримки психічного здоров’я під час пандемії COVID–19, пандемія очима студентів тощо.
Спікери зробили акцент на тому, що психологічний супровід повинен проводитись на всіх рівнях у сфері охорони, психосоціальної підтримки та базуватись на індивідуальному підході. Варто пам’ятати: у разі виникнення депресивних настроїв необхідно негайно звертатися до лікарів-психіатрів, психологів.