28 серпня 2015 року
На Конференції трудового колективу підведено підсумки минулого та окреслено завдання на новий навчальний рік
У Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася традиційна Конференція трудового колективу, під час якої було підведено підсумки роботи університету за 2014/2015 навчальний рік та окреслено завдання на наступний 2015/2016 навчальний рік.
На початку роботи було обрано Президію конференції, до складу якої увійшли: ректор, академік В. С. Бакіров, декан історичного факультету, професор С. І. Посохов, декан юридичного факультету, професор Т. Є. Кагановська, голова Первинної профспілкової організації працівників університету, професор О. Ф. Тирнов, голова Первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів С. С. Махновський. Головував на конференції професор С. І. Посохов.
Провідною темою конференції було обговорення низки новацій щодо засад функціонування системи вищої освіти, визначених у новому Законі України «Про вищу освіту», що набув чинності 6 вересня 2014 року. Також акцентовано увагу на необхідності дотримання комплексу документів, які регламентують освітню діяльність в університеті відповідно до нового закону про вищу освіту, зокрема Положення про організацію освітнього процесу.
У ході конференції з доповіддю виступив ректор університету, академік В. С. Бакіров. У рамках обговорення доповіді ректора виступили: О. М. Калугін, декан хімічного факультету; Ю. В. Холін, проректор; М. О. Азарєнков, проректор; В. О. Катрич, проректор; А. В. Пантелеймонов, учений секретар Науково-дослідної частини; О. О. Шаповалова, директор Центру міжнародного співробітництва.
Зокрема декан хімічного факультету, професор О. М. Калугін зауважив, що, починаючи з 2015/2016 навчального року, в університеті здійснюватиметься підготовка магістрів за спеціалізацією «Екогеохімія нафти і газу», що є унікальною не тільки в області, але й в Україні загалом. Підготовка фахівців проходитиме за дворічною програмою на основі здобутого освітнього рівня «Бакалавр» на трьох факультетах — хімічному, екологічному та геології, географії, рекреації і туризму. У рамках спеціалізації передбачено інтеграцію знань з геології, хімії та охорони навколишнього середовища у процесі видобутку вуглеводнів різної природи та походження, а також проходження практики в українському офісі компанії «Шелл» та стажування у вищих навчальних закладах Великобританії.
У своєму виступі проректор, професор Ю. В. Холін акцентував на важливості виконання норм Положення про організацію освітнього процесу в університеті, яке визначає сутність освітньої діяльності та освітнього процесу, його планування, регламентує рівні та стандарти вищої освіти тощо.
На необхідності зміни вектору державної політики з метою підвищення престижності та посилення академічного іміджу фізико-математичного профілю навчальної та наукової діяльності в Україні наголосив проректор, академік М. О. Азарєнков.
Проректор, професор В. О. Катрич порушив питання значущості підвищення обсягу фінансування наукових досліджень, що потребує більш результативного та ефективного виконання поточних й проектування майбутніх фундаментальних і прикладних досліджень в університеті.
На актуальності укорінення в університетській спільноті норм та принципів Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових та навчальних працях працівників і здобувачів вищої освіти наголосив учений секретар Науково-дослідної частини, доцент А. В. Пантелеймонов. Зокрема зауважено, що голови, секретарі спеціалізованих вчених рад та завідувачі кафедр несуть особисту відповідальність за відсутність академічного плагіату у наукових творах працівників університету.
Директор Центру міжнародного співробітництва, доцент О. О. Шаповалова презентувала підсумки міжнародної діяльності за минулий навчальний рік та акцентувала на ефективності реалізації прав на академічну мобільність учасників освітнього процесу: цьогоріч за програмами академічної мобільності виїхало майже 500 осіб, з них 40 % — працівники університету, викладачі, докторанти та наукові співробітники, окрім цього університет має більше 200 міжнародних договорів.
Рішення Конференції трудового колективу (PDF, 130 Kb)