29 січня 2014 року
Академікам Сергію Леонідовичу Гнатченку та Миколі Федоровичу Шульзі вручено відзнаки Почесного доктора університету
У рамках святкування 209-ої річниці з дня відкриття Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за вагомий внесок у розвиток освіти і науки директору Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б. І. Вєркіна Національної академії наук України, академіку С. Л. Гнатченку та директору Інституту теоретичної фізики імені О. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», академіку М. Ф. Шульзі було вручено диплом Почесного доктора університету (doctor honoris causa), медаль та традиційну перепустку до університету.
Від імені університетської спільноти вітаємо Сергія Леонідовича та Миколу Федоровича з отриманням найвищої наукової відзнаки університету!
Довідково. Сергій Леонідович Гнатченко — директор Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б. І. Вєркіна Національної академії наук України, випускник Харківського університету (1971 рік). Основним напрямком його наукової діяльності є вивчення магнітооптичних методів низькотемпературних магнітних фазових переходів і властивостей доменних структур, які утворюються під час цих переходів в магнітних діелектриках. Наразі С. Л. Гнатченко разом з учнями вивчає процеси намагнічування в металевих багатошарових плівках та надрешітці магнітними і магнітооптичними методами.
Микола Федорович Шульга — директор Інституту теоретичної фізики імені О. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», випускник Харківського університету (1971 рік). Науковець є провідним фахівцем у галузі квантової електродинаміки та фізики високих енергій. У науковому доробку М. Ф. Шульги — низка відкриттів та досліджень, зокрема разом із С. П. Фоміним було передбачено ефект придушення гальмівного випромінювання в тонкому шарі речовини (цей ефект у науковій літературі носить назву ефекту Тернівського–Шульги–Фоміна), спільно з А. А. Гринченком — стохастичний механізм повороту пучків частинок великої енергії за допомогою вигнутих кристалів. Наприкінці 90-х років М. Ф. Шульга спільно з О. І. Ахієзером були ініціаторами теоретичних робіт у ННЦ «ХФТІ» з фізики реактора на швидких нейтронах, який працює в режимі хвилі повільного ядерного горіння.
Звання «Почесний доктор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна» (doctor honoris causa) — найвища наукова відзнака університету, яка присвоюється визначним вітчизняним та зарубіжним ученим, громадським діячам, діячам науки, освіти, культури та мистецтва.