29 січня 2014 року
Святкування 209-ої річниці з дня відкриття Каразінського університету
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна відсвяткував 209 річницю з дня відкриття. Урочистості розпочалися покладанням квітів до пам’ятника засновнику університету В. Н. Каразіну.
У рамках святкування пройшло урочисте засідання Асамблеї Вчених рад університету. До складу президії увійшли директор Фізико-технічного інституту імені Б. І. Вєркіна Національної академії наук України, академік С. Л. Гнатченко, директор Інституту теоретичної фізики імені О. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», академік М. Ф. Шульга, ректор, академік В. С. Бакіров, проректор, академік М. О. Азарєнков, директор Центру післядипломної освіти, професор Л. П. Крупська.
За традицією, починаючи з 1806 року, на святкуванні річниці з дня заснування лунає актова промова ректора. «Свою доповідь я хотів би присвятити темі „Харківський університет — Слобожанщині“. Вона, безумовно, потребує не одного монографічного дослідження, я лише спробую виокремити та охарактеризувати деякі важливі фактори, нагадати окремі яскраві приклади, що відображають значущу роль університету в історії Харківщини», — зазначив В. С. Бакіров.
Під час урочистостей відбулося традиційне вручення престижних університетських нагород. За вагомий внесок у розвиток освіти і науки званням «Почесного доктора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна» відзначено провідних науковців у галузі фізики С. Л. Гнатченка та М. Ф. Шульгу. Також за високі досягнення у навчальній, науковій та виховній роботі кращих працівників університету нагороджено престижними преміями та медаллю імені Василя Назаровича Каразіна.
З нагоди святкування 209-ої річниці в університеті також розпочала роботу книжково-ілюстративна виставка «Славетні 209 років. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна», на якій представлено понад 300 публікацій та рідкісних книг з історії університету.
Вітаємо каразінську спільноту зі святом! Бажаємо подальшої успішної праці, високих досягнень і здобутків на науковій та освітній нивах.