14 грудня 2020 року
День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції: університет вшановує
Щорічно 14 грудня в Україні вшановують День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
День встановлено Указом президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
Ця трагічна сторінка української історії бере свій початок з 26 квітня 1986 року, коли на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких поклали своє життя та здоров’я, лихо вдалося локалізувати та врятувати країну та світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.
На початковому етапі боротьби з наслідками величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 року й далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. Працювали вахтовим методом — приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і їхали назад. На зміну приїздили інші. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 000 людей.
Пам’ятаємо про подвиг ліквідаторів наслідків аварії.