Університет в міжнародних рейтингах

Стратегічною метою розвитку університету як дослідницького закладу є максимальне наближення до основних показників провідних університетів і створення передумов для входження до 500 кращих університетів у визнаних 11 університетських рейтингах світу. Серед них — рейтинги QS, Times Higher Education та Шанхайський складають трійку найвпливовіших і найавторитетніших рейтингових досліджень університетів. Каразінський — єдиний український університет, представлений у всіх цих рейтингах. Входження Каразінського університету до світового рейтингу QS стало одним із логічних результатів виконання стратегічної програми розвитку й фактом визнання його університетом світового класу. За даними щорічного міжнародного рейтингу QS World University Rankings–2020 Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна посідає перше місце серед українських закладів вищої освіти та входить до топ–500 кращих університетів світу. Каразінський вже вшосте ввійшов до 500 найкращих університетів світу, посівши 491 місце — найвищу позицію у рейтингу в порівнянні з іншими українськими університетами.

Університет у міжнародних рейтингах:

1. Рейтинг QS World University Rankings — це глобальне дослідження показників досягнень вищих навчальних закладів світового значення в галузі освіти й науки, один із найвпливовіших рейтингів світу. Він розраховується британською консалтинговою компанією Quacquarelli Symonds (QS).

2. Times Higher Education World University Rankings — щорічний рейтинг університетів за версією журналу Times Higher Education (THE).

3. U-Multirank — міжнародний рейтинг закладів вищої освіти, який проводиться Європейським центром розвитку вищої освіти.

4. UI GreenMetric World University Ranking — міжнародний екологічний рейтинг університетів світу, що впроваджують освіту в галузі сталого розвитку. Оцінювання університетів відбувається за шістьма групами параметрів: освіта в галузі сталого розвитку, зручність інфраструктури, транспортна політика, програми з перероблення відходів, використання енергоефективних технологій та збереження водних ресурсів.