Проєкт “CROSS”

28 травня 2021 року стартував проєкт мінігрантів «Колиска для досконалості в соціальних та гуманітарних науках (CROSS)» (“Cradle for Excellence in Social Sciences and Humanities — CROSS”) від Альянсу “Aurora” в межах програми Еразмус+. Каразінський університет є асоційованим партнером Консорціуму Європейських університетів Aurora та бере активну участь у реалізації спільних проєктів.

Учасники проєкту: Університет Палацького (Чеська Республіка), Інсбруцький університет імені Леопольда і Франца (Австрія), Університет в Тетово (Північна Македонія), Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Головна мета проєкту “CROSS” — запропонувати платформу для обміну знаннями співробітників, які займаються проєктним менеджментом закладів вищої освіти у галузі соціальних та гуманітарних наук, з метою збільшення кількості конкурсних пропозицій, що надсилатимуться на конкурси в галузі досконалості в усіх університетах-учасниках консорціуму.

Платформа вивчатиме ефективні практики взаємодії дослідників як інструменту перехресної соціалізації поза визначеними академічними структурами. Вона покликана запропонувати учасникам консорціуму семінари та допоміжні матеріали для підготовки проєктних пропозицій командами закладів вищої освіти.

Цільова аудиторія: науковці, учасники докторських та постдокторських програм, студенти магістратури.

Мета проєкту полягає у:

 1. підключенні визначних дослідників у галузі соціальних та гуманітарних наук за допомогою платформи;
 2. підвищенні обізнаності про позиції постдокторських стипендій MSCA у мережі “Aurora”;
 3. створенні бази даних потенційних керівників та
 4. опосередкуванні контактів для участі у проєктах з обміну персоналом MSCA, гранти ERC Synergy, Twinning та Teaming for Excellence.

Цілі проєкту:

 • Ініціювати співпрацю між визначними молодими дослідниками у галузі соціальних та гуманітарних наук;
 • Збільшити інтерес до постдокторських стипендій MSCA у галузі соціальних та гуманітарних наук мережі “Aurora”;
 • Сприяти розвитку співпраці між відомими провідними дослідниками у галузі соціальних та гуманітарних наук;
 • Ініціювати співпрацю та обмін знаннями між командами служб підтримки заявників для отримання грантів щодо розвитку досконалості у галузі соціальних та гуманітарних наук відповідно до Компонента 1 програми Горизонт Європа та розділом «Розширення участі та поширенні досконалості».

Очікувані результати проєкту CROSS:

 • три одноденних тематичних воркшопи для дослідників,
 • колективний посібник «Як крок за кроком писати конкурентну проєктну пропозицію у закладах вищої освіти у галузі соціальних та гуманітарних наук»,
 • огляд та оцінка стратегічних заходів для стимулювання створення проєктних пропозицій у галузі соціальних та гуманітарних наук закладів вищої освіти.

Керівник проєкту: Олександр ХИЖНЯК, начальник Управління міжнародних відносин.

Координатор проєкту: Олена МАШИНЦОВА, менеджер проєктів відділу міжнародних програм та академічної мобільності Управління міжнародних відносин.