В історії Каразінського вже був театр, але на довгий час він припинив своє існування. Новий етап розпочався 15 лютого 2018 року, коли з ініціативи ректора, академіка Віля Бакірова в Каразінському університеті проведено першу зустріч зі студентами та працівниками університету стосовно відкриття Студентського театру. Після цього оголошено початок реєстрації на кастинги та безпосередньо відбір студентів.
У березні цього ж року відбулася зустріч з режисерами Студентського театру — вихованками Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Юлією Ковальчук, Анною Горбуновою та Лілією Петренко.
Перша репетиція відбулася 15 березня 2018 року. Відтоді діяльність успішно відновлено, й театр продовжив свою роботу, стрімко набираючи обертів.
Про важливість ініціативи розповіла Лілія Петренко: «Сьогодні дуже скуті й проблемні діти, вони вирішують бути абсолютно асоціальними та виконувати нав’язані суспільством правила, байдужі до оточення і до себе зокрема, мають багато комплексів і страхів. З цим обов’язково потрібно боротися, інакше в нас немає майбутнього, усе буде дійсно як у жахливих трилерах про людей-машин, і тільки мистецтво нам допоможе. Адже театр — це мистецтво про людину, її життя, рішення, проблеми, через театр ми можемо сказати світові про все що завгодно, показати проблему, не ставити діагноз, а виявити й розповісти історію про те, до чого може призвести неусвідомленість, зробити висновок і залишити глядачеві простір для роздумів».
У театрі студенти вивчають ази акторської майстерності, сценічної пластики, вчаться танцювати, працюють над сценічною мовою. Це нелегко, адже загалом до трупи театру потрапили студенти різних факультетів університету: юридичного, соціологічного, філологічного, фізичного, історичного, а також факультету іноземних мов, психології, математики і інформатики, комп’ютерних наук та інших. Кожен з них прийшов боротися з собою, це нелегка праця, але результати очевидні.
Кожен з керівників театру індивідуально працює з кожним студентом як над поставленим завданням, виправленням помилок, так і загалом над психологічним розвитком. «Студенти повинні розуміти, що їх чують і розуміють, завжди готові прийти на допомогу і вселити віру в самих себе», — говорить Юлія Ковальчук. Зі своєї сторони Анастасія Єрьоміна зауважує: «Немає нічого неможливого, якщо ви вже сюди прийшли, то все вийде».
У червні 2019 року після півторарічних насичених репетицій відбувся довгоочікуваний дебют Студентського театру Каразінського університету. Глядачі переглянули пластично-вербальну виставу «Ящірка» за мотивами п’єси Олександра Володіна. Режисерами виступили Юлія Ковальчук та Лілія Петренко.
Тож ініціатива повернення театру — це відродження не тільки студентського театру, а й цінностей, закладених ще за давніх часів, коли театр тільки зародився.
Записатися до театру можна через режисера Лілію Петренко.
Студентський театр у соціальних мережах: Facebook, Instagram
|